כאבי צוואר

כאבי צוואר

כאב צוואר הינה תופעה נפוצה מאוד שתשפיע על כ-66% מהאוכלוסייה בשלב כלשהו בחייהם. ישנם מספר רקמות בצוואר העלולות לגרום לכאבים, לרוב הכאב מגיע משילוב של מספר מקורות. הכאב בצוואר נגרם מעומס על שרירים ורצועות, לחץ על מפרקי החוליות ושחיקתן, עומס ושחיקת הדיסק הבין-חולייתי וגירוי לחוט השדרה הצווארי והעצבים היוצאים ממנו.

סגנון החיים המודרני טומן בחובו ישיבה ממושכת מול מסך המחשב, נהיגה ממושכת, הטיית הראש מטה בהתעסקות עם הנייד או המחשב הנישא. תנוחות אלו לאורך זמן יכולות להוביל לעומס על שרירי ורצועות הצוואר. עומס זה יכול לבוא לידי ביטוי בכאב ונוקשות בצוואר, אובדן טווחי צוואר, כאבי ראש תעוקתיים (TENSION TYPE HEADACHE), בעיות במפרק הלסת, תחושת חוסר יציבות ועוד.

תאונות דרכים יכולות לגרום לפציעה במנגנון צליפת שוט (WHIPLASH) בה יש תנועה חדה ופתאומית של הראש והצוואר אחורה וקדימה כתוצאה מהפגיעה ברכב. מנגנון פגיעה זה מוביל לנזק בשרירים וברצועות הצוואר וגורם לכאבים אקוטיים ולפעמים גם למצב כרוני של כאבי צוואר הנמשכים זמן רב. ידוע כי פגיעה זו מובילה במקרים רבים לתהליך שחיקה מזורז בחוליות הצוואר, דבר שיכול לבוא לידי ביטוי גם שנים לאחר הפגיעה הראשונית. לעיתים יותר נדירות יש גם פגיעה עצבית בחוט השדרה או שורשי העצבים הצוואריים.

לעיתים, כאבי הצוואר יכולים להיות מלווים גם בכאבים בשכמה ובזרוע ואף ליצור תחושת הרדמות או נימול בגפה. תחושות מהסוג הזה מרמזות על גירוי עצבי בצוואר שיכול לנבוע מבלט או פריצת דיסק צווארית הגורמים ללחץ עצבי בצוואר ולתהליך דלקתי בתוך העצב.

במרבית המקרים, כאבי צוואר ומגבלה בתנועות הצוואר מגיבים טוב מאוד לטיפול השמרני ואינם דורשים התערבות פולשנית. הטיפול הכירופרקטי בצוואר עוסק בראש ובראשונה באבחון מקור הכאב. לאחר האבחון ניתן לבנות תוכנית טיפול המתאימה לבעיה ולוקחת בחשבון את אופי הפעילות והיציבה של המטופל, זאת על מנת לנסות ולמנוע את הישנות המקרה בעתיד. הטיפול עצמו כולל טכניקות רבות להרפיית שרירים, שחרור הדבקויות בין המפרקים ושיפור טווחי התנועה.

לקביעת תורים ויצירת קשר

הרכס מרפאת מומחים
שדרות הרכס 13, מודיעין

בניין D, קומה 3.

שעות פתיחה:

א' 12:00-23:00 | ב' 8:00-13:00 | ג' 12:00-23:00 | ד' סגור | ה' 6:00-15:00 | ו' 6:00-14:00

מענה טלפוני ניתן גם מחוץ לשעות הפעילות