כאבי ראש

כאבי ראש ומיגרנות

כאב הראש הינו תופעה נפוצה המשפיעה על נשים יותר מגברים ביחס של 3 ל-1. כאבי הראש יכולים להופיע לזמן קצר או להיות ארוכים ולהימשך באופן רצוף גם כשבוע. תדירות ההתקפים גם היא מאוד מגוונת ויכולה להיות יומיומית או אחת לשבוע, חודש או שנה. בניגוד לאמונה הרווחת, רק לעיתים נדירות מאוד כאבי הראש יהיו סמן לגידול או פתולוגיה מסוכנת בראש. הרוב המוחלט של כאבי הראש נובע ממקור שרירי-צווארי.

מרבית כאבי הראש נעים על סקלה שבין כאב הראש התעוקתי (TENSION TYPE HEADACHE) לכאב הראש מסוג מיגרנה.

כאב הראש התעוקתי נובע ממתח נפשי, יציבה לקוייה ועומס מכאני על שרירי ומפרקי הצוואר. לרוב, כאב זה מאופיין בתחושת לחץ סביב הראש ומעל או מאחורי העיניים. הוא מלווה במגבלה ונוקשות בצוואר ובשכמות. תדירות כאב הראש הזה יכולה להיות יומיומית, חד שבועית או אחת לכמה שבועות.

מיגרנה מאופיינת לרוב בכאב הולם, לרוב בצד אחד של הראש. אנשים נוטים להתלונן על רגישות  לאור ורעש. יש קשר חזק בין סוגי מאכלים שונים כגון שוקולד, גבינות צהובות מסויימות, תפוזים, יין אדום, מונוסודיום גולוטמט MSG)) ובין מיגרנות. שינוים הורמונאליים כגון מחזור משפיעים מאוד על מיגרנות.

במקרים רבים של מיגרנות, המטופלים מדווחים על "מיגרנה קשה" ומיגרנה קלה" ודחופה יותר בתדירותה. ברוב המקרים מדובר בשילוב של מיגרנה וכאב ראש תעוקתי ("מיגרנה קלה").

הטיפול הכירופרקטי נמצא כיעיל ביותר ובטוח מאוד לטיפול בכאבי הראש. אופי הטיפול משתנה בהתאם ל"מיקום" המטופל על הסקלה שבין הכאב התעוקתי למיגרנה. ככל שהכאב הוא יותר לכיוון המכאני-תעוקתי, כך תוצאות הטיפול יהיו טובות ומהירות יותר.

לקביעת תורים ויצירת קשר

הרכס מרפאת מומחים
שדרות הרכס 13, מודיעין

בניין D, קומה 3.

שעות פתיחה:

א' 12:00-23:00 | ב' 8:00-13:00 | ג' 12:00-23:00 | ד' סגור | ה' 6:00-15:00 | ו' 6:00-14:00

מענה טלפוני ניתן גם מחוץ לשעות הפעילות